עורך דין ביטוח לאומי חיפה

עורך דין ביטוח לאומי בחיפה - משרד עורכי דין בחיפה אפרים גלסברג

משרד עורכי הדין גלסברג מסייע ללקוחותיו מבוטחי הביטוח הלאומי בישראל למצות את זכויותיהם מהמוסד על ידי עורך דין ביטוח לאומי בחיפה. לצוות המשרד ידע נרחב, היכרות וניסיון בטיפול בכל תחומי הזכאות על פי חוק הביטוח הלאומי, ובפרט בתחום נפגעי העבודה, על כל המורכבויות שבו.

נפגעי עבודה: חקיקה, זכויות והליכי מיצוי זכאות

המוסד לביטוח לאומי הוא גוף סטטוטורי הפועל על פי חוק הביטוח הלאומי (התשנ"ה-1995)  אשר מטרתו להעניק ביטחון סוציאלי לאזרחי ותושבי מדינת ישראל המבוטחים על פיו, בפרט בתקופות של מצוקה זמנית או ממושכת ונזקקות לתמיכה. תנאי הזכאות, היקף ואופן התמיכה ייקבעו בהתאם לקריטריונים שנקבעו על ידי המחוקק.

המוסד לביטוח לאומי אחראי על תשלום קצבאות לאזרחים ותיקים, הבטחת הכנסה, שאירים, אבטלה, אימהות, נכות כללית, סיעוד, ילדים, נפגעי עבודה, לרבות נכות מעבודה, וכן גמלאות במקרה של חדלות פירעון של מעסיק.

סכומי הפיצוי והקצבה המשולמים לנפגעי עבודה על ידי הביטוח הלאומי מחושבים על פי שכר העובד ברבע השנה שקדמה לפגיעה.

תביעה המוגשת לביטוח הלאומי בתחום זה עשויה להיות מורכבת, וכוללת הן עמידה בחובת הוכחה מספקת בהתאם לטיב הפגיעה והוכחת הקשר בין הפגיעה לעבודה, הן התנהלות בירוקרטית, מתישה לעיתים. בשלב שלאחר קבלת האישור כי מדובר בפגיעה בעבודה נקבעת דרגת הנכות על ידי ועדות רפואיות מטעם המוסד לביטוח לאומי, דבר המחייב ידע והבנה מתאימים, והיוועצות במומחים. לבסוף יש לבדוק את סכום הגמלה אשר חושבה על ידי המוסד.

משרדנו מספק מעטפת שירותים, הכוונה וליווי למבוטחים על ידי עורך דין ביטוח לאומי בחיפה, החל משלב הפגיעה ובחינת הזכאות, תוך מתן ייעוץ והכוונה להתנהלות, תיעוד ובניית תיק תביעה, הגשת התביעה, הכנה למעמד חקירה, ובמידת הצורך הגשת תביעה לבית הדין לעבודה. בנוסף מספק המשרד ליווי וייצוג בפני הוועדה הרפואיות עד לגמר ההליכים ולמיצוי הזכויות.

עורך דין מומחה לביטוח לאומי בחיפה והצפון מנוסים לצידך

משרד עורכי דין אפרים גלסברג- סוגיות ותחומי ייצוג בביטוח לאומי

תאונות עבודה

עובדים אשר חווים אירוע תאונתי במסגרת העבודה (או בדרך לעבודה או בחזרה מהעבודה) עשויים למצוא עצמם מטולטלים בין המעסיק, הביטוח הלאומי וחברות הביטוח הפרטיות, בניסיון למצות זכויות בסיסיות, ביניהן מימון עלויות טיפול, תשלום בגין ימי העבודה שהחסירו עקב תאונת עבודה ואובדן הכנסה, וכלה בהכרה באירוע ובתוצאותיו לטווח הארוך.

משרדנו מעמיד לרשות מיוצגי המשרד עורכי דין מומחים לחוק הביטוח הלאומי, המכירים את הענף, הפסיקה ותבחיני הביטוח הלאומי על בוריים, לצורך השגת הכרה בתאונה  כתאונת עבודה בשלב הראשוני, ולהביא למיצוי הזכויות המלא לו זכאי המבוטח על פי ההכרה האמורה. הסיוע המשפטי עוסק בכל היבטי התביעה, ואנו עומדים לרשות הלקוחות המיוצגים על ידינו בכל השלבים וההליכים הכרוכים בניהול התביעה, לרבות ייצוג בפני הוועדות הרפואיות הקובעות את דרגת הנכות עקב התאונה.

נוסף לכך, המשרד מייצג עובדים מבוטחי הביטוח הלאומי גם בתביעות להשגת הכרה בפגיעות כתוצאה מאוטם שריר הלב (התקף לב) או אירוע מוחי (שבץ) שאירעו על רקע אירועים חריגים בעבודה. תביעות מסוג זה במקרים רבים נדחות על ידי הביטוח הלאומי ומחייבות הגשת תביעה לבית הדין לעבודה לשם קבלת ההכרה. צוות עורכי הדין המומחים המשפטיים של המשרד מביא את הכלים והניסיון, וחותר להכרה באירועים הללו כאירועים אשר נובעים מאירוע חריג שהתרחש בעבודה או ממאמץ בלתי רגיל בעבודה.

סוג נוסף של תביעות הדורש ייצוג מקצועי על ידי עורך דין וחובת הוכחה הוא בתחום בריאות הנפש. משרדנו מציג ניסיון ומוניטין של הצלחה גם בתחום זה, תוך ייצוג מקצועי ומסור של עובדים אשר חוו פגיעה נפשית וסובלים מתוצאותיה, בתביעות להכרה בפגיעה הנפשית כתאונת עבודה, כאשר ניתן לקשור את הפגיעה אל אירועים שהתרחשו במסגרת העבודה.

מחלת מקצוע/פגיעה בעבודה על פי תורת המיקרו-טראומה

תביעות המוגשות לביטוח הלאומי בשל מחלת מקצוע עוסקות במחלות, מגבלות ונכויות אשר נוצרו כתוצאה מנזק מצטבר הנוגע לאופי העבודה, דרישות מילוי התפקיד או סביבת העבודה.

השגת הכרה בפגיעה רפואית כנובעת מתנאי העבודה תעמוד למבחן אל מול חובת הוכחה נוקשה והשגות משמעותיות, כאשר המערכת נוטה לטעון לחוסר קשר מספק בין המחלה לעבודה, או לקשור את המחלה לגורמים אחרים שאינם נוגעים לעבודה (אורח חיים, הרגלים דוגמת עישון, גנטיקה וגורמי סיכון).

משרדנו מביא מומחיות, ידע וניסיון, בסיוע, הכוונה וייצוג בפני הביטוח הלאומי, בניית הטיעונים וההוכחות, הגשת התביעה וליווי לוועדות הרפואיות המוסמכות לקבוע את דרגת הנכות עקב הפגיעה.

משרדנו מייצג עובדים בתביעות להכרה במחלות כתוצאה מחשיפה לחומרים בעבודה, פגיעה בשמיעה עקב עבודה ברעש מזיק, מחלות עור עקב חשיפה לשמש בעבודה, תסמונת התעלה הקרפלית עקב עבודה בכלים רוטטים, ומחלות נוספות אשר עלולות להיגרם מן העבודה או מתנאיה.

פטירה עקב פגיעה בעבודה

פטירתו של עובד עקב פגיעה בעבודה (תאונת עבודה, או מחלת מקצוע/פגיעה לפי תורת המיקרו-טראומה עלולה להותיר את התלויים בו בנוסף לאובדן האישי המצער גם בקושי כלכלי.

רבים מבני משפחותיהם של הנפטרים אינם מודעים לזכויותיהם, ועשויים להיות זכאים לגמלת תלויים בנפגע בעבודה, ככל שסיבת הפטירה קשורה לאירוע בעבודה או למחלה שהוכרה בעבר כפגיעה בעבודה. עורכי הדין במשרדנו מטפלים בתביעות אלו ומסייעים בליווי המשפחה ברגעים הקשים, ובהתמודדות מול המוסד לביטוח לאומי למיצוי זכויותיהם המלא.

לקבלת ייעוץ אישי ובחינת זכויות צרו קשר

המידע עוזר לך? שתף עם חברים.
צרו עמנו קשר
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לייעוץ מקצועי חייגו 04-8663483