נזקי גוף ותאונות

עו”ד תאונות עבודה ודרכים

אנו מבינים עד כמה כל תאונה משפיעה על חיי הנפגע ובני משפחתו. תאונת עבודה ו/או דרכים המותירה נכות קשה עלולה לטלטל את חיי הנפגע ומשפחתו, וחייהם לא ישובו להיות כפי שהיו. תאונות עלולות לפגוע במקור הפרנסה הקיים של הנפגע ועלולות להגביל אותו במציאת מקור פרנסה חלופי. ההבנה הזו היא נר לרגלינו, והמשרד מטפל בכל נפגע בנחישות, במקצועיות, תוך מתן יחס אישי ויודע להתאים את הפתרונות המשפטיים לנסיבותיו האישיות של כל נפגע.

משרד עורכי דין אפרים גלסברג מטפל בכל הנדבכים הכרוכים בניסיון להשיב את חיי הנפגע לפסים רגילים, עד כמה שהדבר אפשרי: הן הגשת תביעה נזיקית, הן טיפול מול הביטוח הלאומי כאשר הדבר רלוונטי, הן טיפול מול המעסיק (לרבות תביעה בגין זכויות הנובעות מן העבודה כאשר הדבר רלוונטי), הן טיפול למיצוי הזכויות בקרן הפנסיה כאשר הדבר רלוונטי, והן טיפול מול חברות הביטוח למיצוי הזכויות על פי פוליסות הביטוח של הנפגע. אמנם לא ניתן להשיב את הגלגל לאחור ולהחזיר את הבריאות שנפגעה, אולם אנו יודעים לסייע לנפגע ומשפחתו למקסם את זכויותיו, ולהשיג פיצוי כספי אשר יסייע להתמודד עם נזקי התאונה, ולשקם את חייו.

בין תאונות עבודה, דרכים ותאונות אישיות

“תאונות” הן שם כולל לכל סוגי התאונות בהן נפצע אדם – תאונות עבודה, תאונות דרכים ותאונות אישיות כאשר:

* בתאונות עבודה אין צורך לאתר את הגורם האחראי לתאונה במסגרת ההליכים מול המוסד לביטוח לאומי. בהליכים אלה משרדנו פועל להשגת הכרה בתאונה כתאונת עבודה, ולאחר מכן מייצג בוועדות הרפואיות הקובעות את דרגת הנכות שנגרמה בתאונה. ככל שבנוסף להליכים מול הביטוח הלאומי מוגשת תביעה נזיקית לפיצוי על הנזקים, חלים עליה הכללים החלים על תאונות אישיות.

* בתאונות דרכים אין צורך לאתר את הגורם האחראי לתאונה, ותביעה מוגשת על ידי משרדנו נגד חברת הביטוח המבטחת את השימוש ברכב בביטוח חובה.

בתאונות אישיות מאתר משרדנו את כל הגורמים האחראים לתאונה (הגורמים שהתרשלו), ומגיש תביעה בה יש להוכיח כי התאונה אירעה בשל רשלנותם או בשל אחריותם מכוח הוראות חקיקה אחרות.

משרד עורכי דין אפרים גלסברג מתמחה בין היתר בהוכחת הקשר סיבתי בין תאונות שאינן תוצאה של גורמים חיצוניים נראים לעין לעבודה – כגון התקפי לב ואירועים מוחיים שאירעו עקב אירוע חריג בעבודה, פגיעות בשמיעה, פגיעות כתוצאה מקרינה וכו’. משרדנו הצליח להשיג מספר רב של מקרים פסיקות תקדימיות הנוגעות לעניינים אלה.

משרדנו עורכי דין אפרים גלסברג ועורכי הדין במשרד הינם בעלי ניסיון רב בכל סוגי התאונות.
אנו יודעים לתת את המענה המקצועי והמתאים ביותר לכל נפגע באופן אישי. צוות המשרד ילווה את הנפגע ומשפחתו מיום התאונה ועד למיצוי כל זכויותיו.

צרו עמנו קשר לבחינת המקרה האישי שלכם!

פסקי דין
פס"ד בית המשפט המחוזי בחיפה 000278/01
צו מניעה כנגד "חיפה כימיקלים" המורה לה להפסיק להזרים שפכים לנחל הקישון ככל שהזרמת השפכים עומדת בניגוד לערכים שנקבעו בהיתר ההזרמה ו/או בהסכם פשרה קודם שהושג, וכן נקבע כי רמת החומציות של השפכים צריכה לעמוד על ערכים של 6.5-9.
פס"ד בית משפט השלום בחיפה 2818-05
פסק דין בו התקבלה תביעת עובד חברת כח אדם כנגד המעסיקה הישירה לפיצוי בגין תאונת העבודה. המעסיקה חוייבה לפצות את העובד בגין נזקיו עקב התאונה.
פס"ד בית משפט השלום בחיפה 21286-01-10
פסק דין אשר בו התקבלה תביעה שהוגשה על ידי יורשים ותלויים של מנוח שנהרג בתאונת עבודה בבניין. התאונה הטראגית אירעה תוך כדי שהמנוח ביצע עבודות טיח באתר בנייה. פסק הדין חייב את בעל המקרקעין, מבקש היתר הבנייה, המהנדס, הקבלן המבצע לפצות את משפחתו של המנוח.
פסק הדין בערעור על פס"ד 21286-01-10
פסק דין בערעור ובערעור שכנגד שהוגשו על פסק הדין בבית משפט השלום אשר חייב את בעל המקרקעין, מבקש ההיתר, המהנדס והקבלן המבצע לפצות את העובד שנהרג בעת בניית המבנה. פסק הדין דחה את רוב טענות הערעור שהועלו וקיבל את הערעור שכנגד שהגישה משפחת המנוח להגדיל את הפיצוי שנפסק.
פס"ד בית דין אזורי לעבודה בחיפה 43363-10-16
תביעה להכרה במחלת עיניים כ"פגיעה בעבודה" עקב חשיפה לחומרים כימיים - פסק דין שקבע כי אירועים חוזרים של כלזיון ושעורה בעיניו של התובע נבעו מתנאי עבודתו בחשיפה לחומרים כימיים שונים, בהתאם לקביעת המומחה מטעם בית הדין.
המידע עוזר לך? שתף עם חברים.
צרו עמנו קשר
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
לייעוץ מקצועי חייגו 04-8663483
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.