פסקי דין בולטים של משרדנו

להלן מבחר פסקי דין בולטים מהשנים האחרונות, בהם היו מעורבים אנשי משרדנו בתחומים המשפטיים השונים.

פסקי דין
תביעה לפיצוי בגין נזקי גוף שנגרמו עקב נפילה לבולען באזור ים המלח
פסק דין תקדימי בו קבע בית המשפט המחוזי כי מדינת ישראל והמועצה האזורית מגילות ים המלח אחראיות בשל מחדליהן לנזקיו של צעיר שבמהלך טיול באזור ים המלח נפל לפתע לבולען שנפער תחת רגליו, וחייב אותן לפצות אותו.
תביעה להכרה בפטירת רב חובל אוניה בלב ים כ"פגיעה בעבודה"
פסק דין בו הוכרה פטירתו של רב חובל אוניה כנובעת מתנאי העבודה, בגלל תנאי העבודה אשר לא אפשרו קבלת טיפול רפואי אשר ייתכן והיה מציל את חייו. בעקבות הכרה זו זכאית אלמנת רב החובל לגמלה לתלויים בנפגע עבודה.
תביעה להכרה בפגיעה בכף יד כ"פגיעה בעבודה" עקב תנאי העבודה במחלקת דיאליזה בבית חולים
פסק דין בו קבע בית הדין לעבודה כי תנאי העבודה של עובדת המועסקת ככח עזר במחלקת דיאליזה בבית חולים גרמו לה לפגיעה בשתי כפות הידיים, על פי תורת המיקרוטראומה. בעקבות הכרה זו זכאית התובעת להגיש תביעה לקביעת דרגת הנכות בגין הפגיעה שעשויה לזכותה בגמלת נכות מעבודה.
תביעה להכרה באוטם שריר הלב כ"פגיעה בעבודה" עקב מאמץ בלתי רגיל בעבודה
פסק דין שקבע כי התקף הלב בו לקה העובד הוא תאונת עבודה, לאחר שהוכח כי העובד ביצע מאמץ בלתי רגיל זמן קצר לפני התקף הלב - החלפת גלגל ברכב מנכ"ל החברה.
בקשה לצו מניעה נגד הזרמות שפכים לנחל הקישון
צו מניעה כנגד "חיפה כימיקלים" המורה לה להפסיק להזרים שפכים לנחל הקישון
ככל שהזרמת השפכים עומדת בניגוד לערכים שנקבעו בהיתר ההזרמה ו/או בהסכם פשרה קודם שהושג,
וכן נקבע כי רמת החומציות של השפכים צריכה לעמוד על ערכים של 6.5-9.
תביעה לפיצוי בגין נזקי גוף שנגרמו לעובד שנפצע בתאונת עבודה
פסק דין בו התקבלה תביעת עובד חברת כח אדם כנגד המעסיקה הישירה לפיצוי בגין תאונת העבודה. המעסיקה חוייבה לפצות את העובד בגין נזקיו עקב התאונה.
תביעת יורשים ותלויים בגין מותו הטראגי של אבי המשפחה בתאונת עבודה בענף הבניין
פסק דין אשר בו התקבלה תביעה שהוגשה על ידי יורשים ותלויים של מנוח שנהרג בתאונת עבודה בבניין. התאונה הטראגית אירעה תוך כדי שהמנוח ביצע עבודות טיח באתר בנייה. פסק הדין חייב את בעל המקרקעין, מבקש היתר הבנייה, המהנדס, הקבלן המבצע לפצות את משפחתו של המנוח.
פסק דין בערעור שהוגש על פסק הדין שניתן בתביעת תאונת העבודה בענף הבניין
פסק דין בערעור ובערעור שכנגד שהוגשו על פסק הדין בבית משפט השלום אשר חייב את בעל המקרקעין, מבקש ההיתר, המהנדס והקבלן המבצע לפצות את העובד שנהרג בעת בניית המבנה. פסק הדין דחה את רוב טענות הערעור שהועלו וקיבל את הערעור שכנגד שהגישה משפחת המנוח להגדיל את הפיצוי שנפסק.
תביעת עובד נגד מעסיק לפיצויי פיטורים וזכויות סוציאליות
פסק דין בו התקבלה תביעת עובד לתשלום פיצויי פיטורים לאחר שנקבע שפוטר על ידי המעסיקה וכן נקבע כי הוא זכאי לשורה של זכויות סוציאליות שלא שולמו לו במועד, לרבות גמול עבודה במנוחה השבועית, גמול בעד עבודה בימי חג ואי ביצוע הפרשות לקרן הפנסיה. בנוסף בית הדין חייב את המעסיקה בפיצויי הלנת שכר וכן בפיצוי בגין אי מסירת תלושי השכר במועד.
תביעה להכרה במחלת עיניים כ-"פגיעה בעבודה" עקב חשיפה לחומרים כימיים
פסק דין שקבע כי אירועים חוזרים של כלזיון ושעורה בעיניו של התובע נבעו מתנאי עבודתו בחשיפה לחומרים כימיים שונים, בהתאם לקביעת המומחה מטעם בית הדין.
תביעה להכרה כי מחלת ריאות בה לקה העובד נגרמה עקב חשיפה לחומרים בעבודתו
פסק דין שקבע כי הנזק הריאתי התגובתי שנגרם לעובד תעש לשעבר הוא תאונת עבודה על פי עקרון המיקרוטראומה, לאחר שהוכחו החומרים שאליהם נחשף בעבודתו וניתנה חוות דעת הקובעת כי קיים קשר סיבתי בין החשיפה לחומרים לבין מחלת הריאות.
המידע עוזר לך? שתף עם חברים.
צרו עמנו קשר
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לייעוץ מקצועי חייגו 04-8663483