עורך דין רשלנות רפואית בחיפה והצפון

משרד עורכי דין רשלנות רפואית בחיפה אפרים גלסברג הוא מהמשרדים המנוסים בישראל בענף הרשלנות הרפואית, ומביא ידע בלתי נדלה והיכרות מעמיקה עם מורכבויות הענף, כלים וניסיון רב בטיפול בתיקים מורכבים במיוחד בתחום. המומחים המשפטיים של המשרד דואגים לרכז את כלל המידע הנדרש לצורך זיהוי הרשלנות הרפואית, קבלת חוות דעת רפואיות ממומחים אודות הרשלנות הרפואית, הנזק והקשר הסיבתי ביניהם, וכן את הראיות הנדרשות להוכחת הנזקים.

האם קיבלתם טיפול רשלני?

קבלת שירות רפואי מבוססת על אמון המטופל במטפל ובמערכת, שיביאו את מיטב נסיונם וידיעותיהם, ויפעלו בכל האמצעים העומדים לרשותם, במטרה לאבחן נכונה, לטפל בצורה מקצועית ולהטיב את מצב המטופל.

במקרים בהם תוצאת ההליך מאכזבת, ולעתים אף מביאה להרעה מוחשית במצב המטופל ולהותרת  נזק, האמון עשוי להיסדק ולהעלות שאלות, דוגמת:

האם הטיפול שסופק בוצע על הצד הטוב ביותר?

האם קבלת החלטות/ביצוע פעולות רפואיות באופן שונה היו משנות את התמונה?

והאם למעשה מדובר בתוצאה שנוצרה בשל רשלנות רפואית?

חשוב לדעת: לא כל תוצאה שלילית של הליך רפואי מעידה על רשלנות רפואית. יתרה מזאת, גם לא כל טעות של רופא או איש טיפול אחר היא בבחינת רשלנות רפואית. רופאים ומטפלים נדרשים לשיקול דעת, קבלת החלטות ויישום פעולות רפואיות מדי יום, וחכמת הבדיעבד לבדה לא תספק לצורך קביעת רשלנות רפואית וקבלת פיצוי בגינה.

עו"ד רשלנות רפואית בחיפה – התבחינים לקביעת רשלנות רפואית

רשלנות רפואית מחייבת עמידה בשלושה תבחינים:

  • למטופל נגרם נזק רפואי
  • הגורם המטפל פעל באופן רשלני, כלומר שלא על פי פרוטוקולים והנחיות רפואיות, או שהחלטותיו על ביצוע או אי ביצוע פעולות רפואיות לא היו בתחום הסביר, או שביצוע הטיפול לא היה ברמה המצופה מרופא סביר.
  • קיים קשר סיבתי הניתן להוכחה בין הנזק הרפואי שנגרם למטופל, לטיפול הספציפי שנטען כרשלני.

עורך דין רפואי – מהי המורכבות שבהוכחת רשלנות רפואית

הוכחת רשלנות רפואית על ידי עורך דין רפואי היא פעולה משפטית מורכבת אשר מחייבת ידע רב ומיומנות מקצועית, לצד מערך של קשרים אל מול מומחים רפואיים בכירים ואובייקטיביים. אלו יוכלו לסייע בקשירת רכיבי האירוע לכדי עמידה בתבחינים הנדרשים, ולחבר בין הבנת המורכבות הרפואית לידע המשפטי.

כאשר עולה חשד לקיומה של רשלנות על פי התבחינים האמורים, על הנפגע מוטלת חובת ההוכחה. חובה זו תדרוש גיוס של חוות דעת רפואיות, מטעם מומחים חיצוניים התומכים בטענת הרשלנות ואשר קובעים את הנזק הרפואי שנגרם עקב הרשלנות. מול חוות דעת אלו יעמדו חוות דעת רפואיות והכחשה שיציג המוסד המטפל.

החוק במדינת ישראל אינו מחייב את הגורמים הרפואיים לדווח למטופל, משפחתו או למשרד הבריאות על כשלים רפואיים שבוצעו על ידם, מה שמקשה על השגת תיעוד והוכחה, אולם לא הופך את הדבר לבלתי אפשרי.

את מי ניתן לתבוע בתביעת רשלנות רפואית

תביעות רשלנות רפואית לרוב לא יוגשו כנגד הרופא/המטפל באופן אישי, אלא יוגשו כנגד המוסד הרפואי מטעמו הוא מועסק: בית חולים, קופת החולים, מרפאה פרטית. במקרים מסוימים התביעה תתייחס להתרשלותו של רופא/מטפל יחיד, אולם רבים המקרים בהם הוכחת הרשלנות תתבסס על רצף של החלטות טיפוליות ו/או נותני שירותים רפואיים.

תביעה אישית כנגד רופא על ידי עורך דין רשלנות רפואית תיתכן במקרה בו השירות ניתן על ידו במסגרת פרטית עצמאית.

מהם סכומי הפיצוי האפשריים?

סכומי הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית עשוים להיות גבוהים כאשר עקב הרשלנות הרפואית נגרמו נזקי גוף מהותיים וקבועים.

קביעת סכום הפיצוי הוא נגזרת של מספר פרמטרים בניהם:

אחוזי הנכות שנקבעו למטופל והיקף המוגבלות, גילו של הנפגע, יכולת תפקוד ועבודה ופגיעה ביכולת הפרנסה של הנפגע, פרוצדורות רפואיות שבוצעו במטופל בעקבות הנזק (ניתוחים, טיפולים וכדומה), ימי אשפוז, ימי מחלה, סבל וכאב.

עורך דין רשלנות רפואית ידע לשקלל את כלל המרכיבים הללו לתחשיב פיצוי הוגן, אותו יחתור להשיג למיוצגו. ניתן ואף רצוי לכלול בתחשיב זה גם פיצוי בגין עוגמת הנפש, אולם חשוב לדעת כי כאשר הרשלנות הרפואית גרמה רק לעוגמת נפש ולא לנזק רפואי קבוע, אזי לרוב לא יהיה מדובר בתביעה שבגינה ייפסק פיצוי גבוה.

עלויות התביעה

עיקר העלות של תביעת רשלנות רפואית הן עלויות שכר הטרחה של עורך הדין, אך לגביהן לרוב ניתן להגיע להסכמה של תשלום הנגזר באחוזים מן הפיצוי שיושג ללקוח. נוסף לעלות העורך הדין, יש להביא בחשבון את עלות המומחים הרפואיים אשר עורכים את חוות הדעת הרפואיות, עלות כל אחת מחוות הדעת היא של אלפי שקלים ויותר, ואותם יידרש הלקוח לשלם ללא קשר לתוצאת ההליך ולפיצוי.

למה לבחור בנו

משרד עורכי הדין בחיפה אפרים גלסברג מתמחה באבחנה וניתוח של הליכים רפואיים, ובעל יכולת להבדיל בין מקרים של רשלנות רפואית לבין מקרים שבהם הטיפול הרפואי לא היה רשלני, אף אם תוצאותיו מצערות.

אנו עומדים לרשות לקוחותינו הרבים בכל הארץ, ובדגש על מקרי רשלנות רפואית באזור חיפה והצפון. אנו נבצע בדיקה מעמיקה של כל מקרה המוצג לפתחנו, במטרה לזהות האם מדובר ברשלנות רפואית או שמא מדובר בתוצאה רפואית ממנה לא ניתן היה להימנע או תוצאה רפואית מצערת שאיננה תוצאת רשלנות. בדיקה מעמיקה כזו מחייבת איסוף מלוא החומר הרפואי והתייעצות עם מומחה רפואי, בעלות שהיא מופחתת ביחס לעלות חוות דעת רפואית המוגשת לבית המשפט.

משרדנו מוכר כמשרד עו"ד רשלנות רפואית בחיפה מוביל, וצוות המשרד מביא את הידע והניסיון המקצועי, לצד רגישות והבנה כי לעתים גם קבלת תשובה שלילית – כי אין מדובר ברשלנות רפואית עשויה לסייע לשוב למסלול החיים.

אנו גם מבינים שאת האובדן, הנכות, המגבלה והסבל שנגרם, לא ניתן יהיה להעלים באמצעות האשמות או אף פיצוי כספי. יחד עם זאת, הידיעה כי במקרה של התרשלות האדם האחראי לה נתן את הדין, לצד סכום כסף לא מבוטל שישולם לנפגע עשויים להקל על ההתמודדות המורכבת ולסייע בשיפור איכות החיים ביום שאחרי.

המידע עוזר לך? שתף עם חברים.
צרו עמנו קשר
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לייעוץ מקצועי חייגו 04-8663483