אזרחות רומנית – דרכון רומני

דרכון רומני מקנה למחזיק בו כיום זכויות של אזרח הקהילייה האירופית, לרבות זכויות עבודה ומעבר.
חוק האזרחות ברומניה קובע כי מי שנולד ברומניה או שהוריו אזרחי רומניה זכאי לקבל אזרחות רומנית.

בתקופת השלטון הקומוניסטי הותנתה עזיבתם של יהודים לישראל בוויתור על אזרחותם הרומנית.
החוק הרומני ביטל את תוקפם של הוויתורים הללו אשר ניתנו תחת לחץ, וכן קבע כי ויתור על האזרחות על ידי קטינים הוא חסר תוקף משפטי. לפיכך ניתן כיום לפעול באמצעות הליך מסודר לקבלת אזרחות רומנית, הן של ילידי רומניה וצאצאיהם והן של אזרחים לשעבר אשר ויתרו על אזרחותם.

יתרונותיו של הדרכון הרומני:

רומניה חברה באיחוד האירופי מאז יום 1.1.07, ולכן אזרחיה נהנים מהזכויות המוקנות לכל אזרחי המדינות החברות באיחוד האירופי. בעלי דרכון רומני נהנים מזכות למעבר חופשי בין המדינות החברות באיחוד האירופי, וכן חופשיים להתגורר במדינות החברות באיחוד האירופי. כמו כן בעלי הדרכון חופשיים לשהות תקופות ממושכות במדינות החברות באיחוד האירופי ללא צורך בקבלת אישורים או אשרות.

בני זוג נשואים בעלי דרכון רומני, לאחר קבלת תעודת נישואין מרומניה, רשאים לשהות כאמור ביחד עם בן זוגם במדינות החברות באיחוד האירופי ללא צורך בקבלת אשרות. בנוסף רשאים בעלי דרכון להירשם כבעלי מקרקעין ברומניה, ליהנות מלימודים גבוהים בעלויות נמוכות ועשויים ליהנות בקדימות למגורים במעונות הסטודנטים. בעלי דרכון רומני המתגוררים במדינה החברה באיחוד האירופי עשויים להיות זכאים לביטוח בריאות באותה מדינה (בכפוף לתשלום מס בריאות) ואלו המתגוררים עם ילדיהם במדינה החברה באיחוד עשויים להיות זכאים לקצבאות ילדים מהמדינה בה הם מתגוררים.

טיפים העשויים לסייע בתהליך קבלת האזרחות: סיוע משפטי להוצאת אזרחות ודרכון רומני

מומלץ לכלול את כל הילדים הקטינים של המבקש במסגרת בקשת האזרחות. ילדים שלא נכללו בבקשה ונולדו לפני מועד הגשתה לא יוכלו לקבל אזרחות עד גיל 18. בנוסף, עלות האגרות בגין הגשת בקשת אזרחות לקטינים נמוכות יותר מעלות האגרות בגין הגשת בקשת אזרחות לבגירים.

מומלץ לפעול להגשת הבקשה מוקדם ככל האפשר, כל עוד ניתן עוד להיעזר בבני הדור אשר חיו ברומניה ועזבו אותה.

סיוע משפטי מקצועי בהשגת אזרחות ודרכון רומני

משרד עורכי דין אפרים גלסברג מספק ליווי לפרוצדורה, ומסייע בהשבת או השגת האזרחות. כאשר הורים מבקשים לקבל את האזרחות עבור ילדיהם מדובר בתהליך מדורג, של קבלת אזרחות והעברתה מדור לדור. ההליך והליווי שמספק משרדנו כולל הגשת בקשות מתאימות בישראל וברומניה, השגת מסמכים מארכיונים ברומניה לרבות תעודות לידה של אנשים שנפטרו, פנייה לרשויות המנהליות והמשפטיות ברומניה ובישראל כאשר אין חפיפה בין הנתונים בשני המרשמים, פנייה לבתי משפט במקרים של רישומי גירושין ועוד.

משרדנו מסייע במתן פתרונות טכניים ומעשיים לבעיות של שינוי שמות, איות שמות באופן לא זהה ברומניה ובישראל, ובעיות פרוצדורליות אחרות. משרדנו מספק פתרונות גם למקרים קשים שנדחו על ידי משרדים אחרים ועל ידי שלטונות רומניה.

צרו עמנו קשר בהקדם לבחינת המקרה האישי שלכם, לחצו כאן.

פרטי התקשרות

כתובת: שדרות המגינים 64, קומה 2
תיבת דואר 400
חיפה, מיקוד 3100301

טלפון:04-8663483
פקס:04-8660794
צור קשר
שם מלא:
מייל:
טלפון:
הודעה: