אזרחות ודרכון רומניה

הוצאת אזרחות רומנית ודרכון רומני

דרכון רומני מקנה למחזיק בו כיום זכויות של אזרח האיחוד האירופי, לרבות זכויות עבודה ומעבר.
חוק האזרחות ברומניה קובע כי מי שנולד ברומניה או שהוריו אזרחי רומניה זכאי לקבל אזרחות רומנית!

בתקופת השלטון הקומוניסטי ברומניה הותנתה עזיבתם של יהודים לישראל בוויתור על אזרחותם הרומנית. חוק מאוחר שנחקק ברומניה ביטל את תוקפם של ויתורים אלה, אשר ניתנו תחת לחץ, וכן קבע כי אין תוקף לוויתור על האזרחות מצידו של קטין. לפיכך ניתן כיום לפעול להשבת האזרחות רומנית של אזרחי רומניה לשעבר אשר ויתרו על אזרחותם, ולקבלת אזרחות של צאצאיהם, וכן לקבלת אזרחות רומנית לילידי רומניה שלא ויתרו על אזרחותם ולצאצאיהם.

יתרונותיו של הדרכון הרומני:

רומניה חברה באיחוד האירופי מאז 1.1.2007, ולכן אזרחיה נהנים מהזכויות המוקנות לכל אזרחי המדינות החברות באיחוד. בעלי דרכון רומני נהנים מזכות מעבר חופשי בין המדינות החברות באיחוד האירופי, וכן חופשיים להתגורר במדינות החברות באיחוד. בנוסף, בעלי הדרכון הרומני חופשיים לשהות תקופות ממושכות במדינות החברות באיחוד האירופי ללא צורך בקבלת אישורים או אשרות.

בנוסף רשאים בעלי דרכון להירשם כבעלי מקרקעין ברומניה, ליהנות מלימודים גבוהים בעלויות נמוכות ועשויים ליהנות בקדימות למגורים במעונות הסטודנטים. בעלי דרכון רומני המתגוררים במדינה החברה באיחוד האירופי עשויים להיות זכאים לביטוח בריאות באותה מדינה (בכפוף לתשלום מס בריאות) ואלו המתגוררים עם ילדיהם במדינה החברה באיחוד עשויים להיות זכאים לקצבאות ילדים מהמדינה בה הם מתגוררים.

בני זוג הנשואים לבעלי דרכון רומני רשאים לשהות ביחד עם בני זוגם במדינות החברות באיחוד האירופי ללא צורך בקבלת אשרות, וזאת לאחר שהנישואין נרשמו ברומניה והופקה תעודת נישואין מרומניה.

טיפים חשובים להליך קבלת האזרחות

מומלץ לכלול את כל הילדים הקטינים של המבקש במסגרת בקשת האזרחות. ילדים שלא נכללו בבקשה ונולדו לפני מועד הגשתה

אזרחות רומנית - סיוע משפטי להוצאת אזרחות ודרכון רומני

לא יוכלו לקבל אזרחות עד גיל 18. בנוסף, עלות האגרות בגין הגשת בקשת אזרחות לקטינים נמוכות יותר מעלות האגרות בגין הגשת בקשת אזרחות לבגירים.

* כאשר הורים מבקשים לקבל את האזרחות עבור ילדיהם מדובר בתהליך מדורג של קבלת אזרחות והעברתה מדור לדור. מומלץ לפעול להגשת הבקשה מוקדם ככל האפשר, כל עוד ניתן עוד להיעזר בבני הדור אשר חיו ברומניה ועזבו אותה.

* בחודש אוקטובר 2019 פתחה ממשלת רומניה קונסוליה חדשה בחיפה. הקונסוליה ממוקמת ברחוב הבנקים 3 בחיפה, מרחק של כ-3 דקות הליכה ממשרדנו. הקונסוליה נועדה לשרת את תושבי צפון הארץ ומקילה על העומסים בטיפול בבקשות המוגשות לנציגויות רומניה בישראל.

משרד עו”ד אפרים גלסברג – סיוע משפטי לקבלת אזרחות ודרכון רומני

משרדנו מספק ליווי מקצועי מלא בפרוצדורה ומסייע בהשבת או השגת האזרחות הרומנית – ההליך והליווי שאנו מספקים כולל הגשת בקשות מתאימות בישראל וברומניה, השגת מסמכים מארכיונים ברומניה לרבות תעודות לידה ותמציות רישום של אנשים שנפטרו, פנייה לרשויות המנהליות והמשפטיות ברומניה ובישראל כאשר אין חפיפה בין הנתונים בשני המרשמים, פנייה לבתי משפט במקרים של רישומי גירושין ועוד. משרדנו מסייע במתן פתרונות טכניים ומעשיים לבעיות של שינוי שמות, איות שמות באופן לא זהה ברומניה ובישראל, וכן בעיות פרוצדורליות אחרות. משרדנו מספק פתרונות גם למקרים קשים שנדחו על ידי משרדים אחרים ועל ידי שלטונות רומניה.

צרו עמנו קשר בהקדם לבחינת המקרה האישי שלכם!

 

דרכון רומני שאלות תשובות

רומניה נמנית על מדינות האיחוד האירופי, ולכן הדרכון הרומני מאפשר חופש תנועה בתוך מדינות האיחוד, ומאפשר להתגורר בכל אחת ממדינות האיחוד. כמו כן עשוי לאפשר לימודים אקדמיים בשכר לימוד נמוך משמעותית משכר הלימוד האוניברסיטאי בישראל, מאפשר לקבל רישיון עבודה, להירשם כבעל מקרקעין, ועוד.

לבני הזוג של בעלי דרכון רומני ניתנות זכויות כגון תושבות ורישיון עבודה, בעת הצטרפותם לבן הזוג.

ילידי רומניה וצאצאיהם, עד 2 דורות – ילדים ונכדים (נינים יוכלו לקבל דרכון רומני במידה והבקשה בעניינם תוגש לפני גיל 18, כחלק מהבקשה של ההורה).

ביחס לילידי מולדובה ואוקראינה הזכאים לדרכון רומני (על כך להלן) – ניתן לקבל עד 3 דורות.

מי מילידי מולדובה זכאי לקבל דרכון רומני?

צאצאי מי שנולד לפני שנת 1940 באזורים שהיו בשליטת רומניה עד אז. הערים המרכזיות הן קישינב, בלץ, בריצ'ן, טלנשט, חבל בסרביה.

מי מילידי אוקראינה זכאי לקבל דרכון רומני?

צאצאי מי שנולד לפני שנת 1940 באזורים שהיו בשליטת רומניה עד אז. הערים המרכזיות הן צ'רנוביץ, סטורוז'ינץ, חוטין, הרצה.

 1. למי שאזרחותם הרומנית של ילידי רומניה הוקפאה, הזמן הממוצע מהגשת הבקשה ועד לקבלת הדרכון הוא כ-8 חודשים.
 2. למי שאזרחותם הרומנית של ילידי רומניה נשללה, הזמן הממוצע מהגשת הבקשה ועד לקבלת הדרכון הוא כשנתיים.
 3. ליוצאי מולדובה ואוקראינה הזכאים לאזרחות רומנית כשלוש שנים לפחות, מיום הגשת הבקשה בקונסוליה.

על מנת שהתהליך יצליח אנו זקוקים לשיתוף פעולה, בין היתר בהזמנת מסמכים ואישורים ממשרד הפנים ותעודת יושר ממשטרת ישראל.

המבקש נדרש להגיע במספר מקרים לקונסוליה/לשגרירות: לשם הגשת הבקשה, קבלת תעודת יושר, השבעה, רישום התעודות הרומניות והזמנת דרכון. מועדי הביקורים מתואמים על ידינו.

על מנת להתחיל בתהליך אנו מבקשים לקבל בדרך כלל את המסמכים הבאים:

 1. תעודת לידה מרומניה של ההורה או הסב יליד רומניה המהווה את הבסיס להשבת האזרחות לכל צאצאיו
 2. תעודות הלידה של כל אחד מהצאצאים בעץ המשפחתי שמבקש לקבל אזרחות
 3. תעודות הנישואין של כל אחד מהורי הצאצאים
 4. צילומי דרכון ישראלי בתוקף.

במידה ואין תעודת לידה מרומניה, אנו זקוקים למידע רב ומהימן ככל האפשר, כדי שנצליח לאתר את רישום הלידה המקורי ולקבל תעודת לידה או תעודה המאשרת את פרטי הלידה.

יש להגיש בקשה מקוונת לאתר הקונסוליה או השגרירות ברומניה על מנת לקבוע מועד לביקור שם.

יש להתייצב במועד שתואם לצורך צילום.

כ-45 ימים לאחר מכן הדרכון מוכן ויש להגיע ולקבל אותו.

 • מומלץ לנהל את ההליך מול גורמים רציניים, דוגמת משרדי עורכי דין דרכון רומני המתמחים בתחום.
 • מומלץ לברר מראש האם ההליך כולל עלויות נוספות אשר לא צויינו בהצעת המחיר, למשל אישורים נוטריונים, ומומלץ לבדוק האם הצעת המחיר מתייחס למלוא ההליך עד לקבלת הדרכון, או רק לחלקו.
 • במידה והוגשה בקשה לאתר הקונסוליה אשר לא הושלמה, יש למחוק אותה לגמרי. לא ניתן להגיש בקשה חדשה כאשר קיימת בקשה פתוחה במערכת.

 

המידע עוזר לך? שתף עם חברים.
צרו עמנו קשר
 • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
לייעוץ מקצועי חייגו 04-8663483
נגישות