אזרחות ודרכון רומניה

הוצאת אזרחות רומנית ודרכון רומני

דרכון רומני מקנה למחזיק בו כיום זכויות של אזרח האיחוד האירופי, לרבות זכויות עבודה ומעבר.
חוק האזרחות ברומניה קובע כי מי שנולד ברומניה או שהוריו אזרחי רומניה זכאי לקבל אזרחות רומנית!

בתקופת השלטון הקומוניסטי ברומניה הותנתה עזיבתם של יהודים לישראל בוויתור על אזרחותם הרומנית. חוק מאוחר שנחקק ברומניה ביטל את תוקפם של ויתורים אלה, אשר ניתנו תחת לחץ, וכן קבע כי אין תוקף לוויתור על האזרחות מצידו של קטין. לפיכך ניתן כיום לפעול להשבת האזרחות רומנית של אזרחי רומניה לשעבר אשר ויתרו על אזרחותם, ולקבלת אזרחות של צאצאיהם, וכן לקבלת אזרחות רומנית לילידי רומניה שלא ויתרו על אזרחותם ולצאצאיהם.

יתרונותיו של הדרכון הרומני:

רומניה חברה באיחוד האירופי מאז 1.1.2007, ולכן אזרחיה נהנים מהזכויות המוקנות לכל אזרחי המדינות החברות באיחוד. בעלי דרכון רומני נהנים מזכות מעבר חופשי בין המדינות החברות באיחוד האירופי, וכן חופשיים להתגורר במדינות החברות באיחוד. בנוסף, בעלי הדרכון הרומני חופשיים לשהות תקופות ממושכות במדינות החברות באיחוד האירופי ללא צורך בקבלת אישורים או אשרות.

בנוסף רשאים בעלי דרכון להירשם כבעלי מקרקעין ברומניה, ליהנות מלימודים גבוהים בעלויות נמוכות ועשויים ליהנות בקדימות למגורים במעונות הסטודנטים. בעלי דרכון רומני המתגוררים במדינה החברה באיחוד האירופי עשויים להיות זכאים לביטוח בריאות באותה מדינה (בכפוף לתשלום מס בריאות) ואלו המתגוררים עם ילדיהם במדינה החברה באיחוד עשויים להיות זכאים לקצבאות ילדים מהמדינה בה הם מתגוררים.

בני זוג הנשואים לבעלי דרכון רומני רשאים לשהות ביחד עם בני זוגם במדינות החברות באיחוד האירופי ללא צורך בקבלת אשרות, וזאת לאחר שהנישואין נרשמו ברומניה והופקה תעודת נישואין מרומניה.

טיפים חשובים להליך קבלת אזרחות רומנית

מומלץ לכלול את כל הילדים הקטינים של המבקש במסגרת בקשת האזרחות. ילדים שלא נכללו בבקשה ונולדו לפני מועד הגשתה

אזרחות רומנית - סיוע משפטי להוצאת אזרחות ודרכון רומני

לא יוכלו לקבל אזרחות עד גיל 18. בנוסף, עלות האגרות בגין הגשת בקשת אזרחות לקטינים נמוכות יותר מעלות האגרות בגין הגשת בקשת אזרחות לבגירים.

* כאשר הורים מבקשים לקבל את האזרחות עבור ילדיהם מדובר בתהליך מדורג של קבלת אזרחות והעברתה מדור לדור. מומלץ לפעול להגשת הבקשה מוקדם ככל האפשר, כל עוד ניתן עוד להיעזר בבני הדור אשר חיו ברומניה ועזבו אותה.

* בחודש אוקטובר 2019 פתחה ממשלת רומניה קונסוליה חדשה בחיפה. הקונסוליה ממוקמת ברחוב הבנקים 3 בחיפה, מרחק של כ-3 דקות הליכה ממשרדנו. הקונסוליה נועדה לשרת את תושבי צפון הארץ ומקילה על העומסים בטיפול בבקשות המוגשות לנציגויות רומניה בישראל.

משרד עו"ד אפרים גלסברג – סיוע משפטי לקבלת דרכון רומני ואזרחות רומנית

משרדנו מספק ליווי מקצועי מלא בפרוצדורה ומסייע בהשבת או השגת האזרחות הרומנית – ההליך והליווי שאנו מספקים כולל הגשת בקשות מתאימות בישראל וברומניה, השגת מסמכים מארכיונים ברומניה לרבות תעודות לידה ותמציות רישום של אנשים שנפטרו, פנייה לרשויות המנהליות והמשפטיות ברומניה ובישראל כאשר אין חפיפה בין הנתונים בשני המרשמים, פנייה לבתי משפט במקרים של רישומי גירושין ועוד. משרדנו מסייע במתן פתרונות טכניים ומעשיים לבעיות של שינוי שמות, איות שמות באופן לא זהה ברומניה ובישראל, וכן בעיות פרוצדורליות אחרות. משרדנו מספק פתרונות גם למקרים קשים שנדחו על ידי משרדים אחרים ועל ידי שלטונות רומניה.

צרו עמנו קשר בהקדם לבחינת המקרה האישי שלכם!

טיפים חשובים

  • מומלץ לנהל את ההליך מול גורמים רציניים, דוגמת משרדי עורכי דין דרכון רומני המתמחים בתחום.
  • מומלץ לברר מראש האם ההליך כולל עלויות נוספות אשר לא צויינו בהצעת המחיר, למשל אישורים נוטריונים, ומומלץ לבדוק האם הצעת המחיר מתייחס למלוא ההליך עד לקבלת הדרכון, או רק לחלקו.
  • במידה והוגשה בקשה לאתר הקונסוליה אשר לא הושלמה, יש למחוק אותה לגמרי. לא ניתן להגיש בקשה חדשה כאשר קיימת בקשה פתוחה במערכת.
המידע עוזר לך? שתף עם חברים.
צרו עמנו קשר
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לייעוץ מקצועי חייגו 04-8663483