עורך דין מקרקעין בחיפה

עורך דין מקרקעין בחיפה – למה ומתי?

משרדנו עוסק בתחום המקרקעין, בין היתר בעריכת חוזי מכר בתחום המקרקעין (מגרשים ודירות) ובייצוג קבלנים.

אזרחים רבים בישראל אינם מודעים בהכרח עד כמה גדולה החשיבות בליווי משפטי מקצועי של עורך דין מקרקעין בחיפה מנוסה בכל הנוגע לעסקאות נדל"ן וחתימה על חוזי מכר – רבים מנסים להתחכם ולחסוך את ההוצאה בכדי להגדיל מעט את רווחיות ההשקעה, אך בנושאים כאלה בדיוק מי שמשלם בזול, עלול לשלם ביוקר. עם כל הכבוד לשיטת "סמוך על סמוך", דברים לא צפויים תמיד יכולים לצוץ ובדרך אל הבית המיוחל ישנן מורכבויות משפטיות ובירוקרטיות רבות בהן ניתקל ועשויות להסתבך ללא סיוע מקצועי מתאים. על מנת להימנע מתסכולים מיותרים ולעבור את עסקת הנדל"ן בצורה בטוחה וחיובית, מומלץ להסתייע ולקבל ליווי מקצועי של עורך דין המתמחה בענייני מקרקעין ונדלן בחיפה והצפון.

באילו מקרים ותרחישים בולטים חשוב לקבל ייצוג של עו"ד מקרקעין בחיפה והצפון?

– למעשה, לפני כל חתימה על חוזה רכישה, חיוני מאוד שניתן למשפטן בעל ניסיון בתחום לעבור עליו ולבחון את פרטי העסקה והאם ישנן מורכבויות וסכנות הטמונות בה. כמו כן, חשוב לבחון האם ישנה מניעה משפטית או חוקית כלשהי בביצוע הפרויקט ושהושגו כל ההיתרים המתאימים, שלא תמיד נדע לבד מה הם וכן לוודא שלא נכנסת אל פרויקט שמגיע אל מבוי סתום ויגרום לך להפסדים כבדים.

– עבור רובנו, רכישת נכס מקרקעין תהיה ההשקעה היקרה והמשמעותית ביותר שנעשה בחיינו וככל הנראה נשקיע בה את מרב חסכונותינו. על מנת שההשקעה לא תרד לטמיון, מוגן הרוכש בחוק המכר (דירות) התשל"ה-1974 אשר אוסר על כל קבלן או יזם לקבל מהקונה סכומי כסף העולים על 7% ממחירו הכולל של הנכס מבלי לתת ערובה כלשהי להבטחת הסכום ששולם עד למועד קבלת הנכס. על מנת לוודא שכל הבטוחות המגיעות לך על פי חוק מעוגנות היטב, חשוב שעו"ד מקרקעין מומחה יסייע לך בניסוח ההתחייבות שתוחתם על ידי היזם או הקבלן.

– סיוע משפטי חשוב נוסף שהנו קריטי בעת רכישת נכס מקרקעין, הוא על מנת להבטיח את חבותו של היזם או הקבלן בגין הוצאות על תיקוני ליקויים שונים שעשויים לצוץ לאחר מסירת הדירה ושמקורם בכשלים בבנייה. למרות שאחריות זו מעוגנת בחוק, חשוב מאוד לעגנה גם כחלק מחוזה הרכישה על מנת להימנע מסיבוכים משפטיים ולמען הסר כל ספק.

– החוק הישראלי מאפשר ליזם או קבלן לאחר במסירת הנכס הנמכר עד 60 יום בלבד מבלי לשאת בכל חבות. לאחר מכן, יהיה מחויב לשפות את רוכש הנכס בפיצוי כספי ללא הוכחת נזק עבור כל יום חריגה ממועד זה עד למסירת הנכס. בכל מקרה מסוג זה, ליווי משפטי יבטיח כי הפיצויים ימסרו כחוק.

עו"ד נדלן בחיפה והצפון ממשרדנו, כאן לרשותך…

בתי המשפט מתייחסים פעמים רבות לעסקת רכישת דירה כאל "עסקת חייו" של אדם, ואכן כך הדבר. פעמים רבות הרוכש שם את כל ממונו, ואף כספים שלווה מהבנק, בביצוע העסקה. כיוון שכך, יש לשים לב לפרטים הקטנים ביותר ולוודא כי הרוכש מוגן על ידי עורך דין מקרקעין ונדלן בחיפה והצפון. צוות משרד עורכי דין בחיפה אפרים גלסברג מכיר את הסיכונים הכרוכים בעסקאות מקרקעין, ובפרט את הסיכונים הקיימים בעיר חיפה, ועוסק משך עשרות שנים בטיפול מסור בעניינים אלו לשביעות רצון לקוחותיו.

צרו עמנו קשר בטרם תחתמו על הסכם מכר!

המידע עוזר לך? שתף עם חברים.
צרו עמנו קשר
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לייעוץ מקצועי חייגו 04-8663483