עורך דין צוואות וירושות בחיפה והצפון

עורך דין צוואות וירושות בחיפה - עו

עורך דין צוואות וירושות בחיפה והצפון

צוות משרד עורכי דין אפרים גלסברג מסייע בעריכה וניהול צוואות, ירושות ועיזבונות.

ג'ון לנון אמר "החיים הם מה שקורה בזמן שאנו מתכננים תוכניות אחרות". כך אכן מתנהלים החיים ולמרבה הצער, גם סופם. אנו מחשבים מסלול לטווח ארוך וחולמים רחוק ולרוב איננו חושבים כלל על סוף החיים עד לגיל זקנה או במקרה של מחלה קשה, חלילה. עם זאת, למרבה הצער איננו יודעים בדיוק מתי יגיע אותו היום שניפרד מן העולם ומהיקרים לנו. לכן, בדיוק כפי שאנו מנהלים את סיכוננו העתידיים באמצעות קרנות פנסיה, השתלמות וביטוחי חיים, כך יש גם להיערך כיצד יתנהלו נכסינו גם לאחר מותנו כדי לוודא שיתנהלו בצורה המיטבית שנרצה – הדרך החוקית היחידה לעשות זו היא באמצעות ניסוח צוואה.

כיצד לערוך צוואה על פי חוק?

ישנן בישראל ארבעה סוגי צוואות תקפות ומוכרות בחוק:
1. צוואה בפני רשות – צוואה זו אותה עורכים בנוכחות ישות משפטית מכונה "צוואה נוטריונית", במהלכה יצהיר בעל העיזבון בפני אותה ישות משפטית את ציווי הצוואה ואלו יכתבו את הדברים ויאשררו זאת בחתימתם.
2. צוואה בכתב יד –  כל אדם רשאי לכתוב את ציוויו בכתב ידו ולציין תאריך וחתימה והדבר ייחשב כמסמך משפטי מחייב לכל דבר.
3. צוואה בעל פה – צוואה בעלת מקורות הלכתיים הנאמרת בעל פה מול שני עדים. צוואה כזו לא תהיה תקפה בכל מקרה ויש להוכיח כי לא הייתה לעורך הצוואה אפשרות אחרת לערוך צוואה.
4. צוואה בעדים – צוואה זו נעשית בסיוע עורך דין מוסמך והיא למעשה הצוואה הידועה והנפוצה ביותר. אדם רשאי לכתוב אותה בכתב ידו או להדפיסה ובלבד שיחתום בתחתית המסמך. על הצוואה יש לחתום בפני שני עדים ולהצהיר בפניהם שזו אכן צוואתו ועליהם להעיד על כך ולחתום גם הם.

עורך דין צוואות וירושות בחיפה – עוד חשוב לדעת בנושא:

א. חשוב ומומלץ לחתום על כל עמודי הצוואה למען הסר כל ספק.
ב. צילום הצהרת הצוואה ונוכחות העדים במעמד החתימה עליה בווידאו עשוי לספק תוקף נוסף ולהבטיח כי הצוואה אותנטית ונעשתה בדעה צלולה.
ג. ליווי של עו"ד מומחה ובעל ניסיון הוא קריטי וחשוב לבחור את איש המקצוע המתאים למשימה כדי להבטיח שרכושכם יתנהל כרצונכם גם לאחר שלא תוכלו להשמיע את קולכם.

עו"ד אפרים גלסברג מתמחה בניהול עיזבונות, לרבות עיזבונות מרובי נכסים ועיזבונות שניהולם מורכב. בניהול העיזבונות עו"ד גלסברג שואף לממש באופן מקסימלי את רצון המנוח תוך דאגה ליחסים תקינים ככל האפשר בין היורשים. משרדנו מסייע בקבלת צווי ירושה (לאדם שלא השאיר צוואה) וקבלת צו קיום צוואה (לאדם שהשאיר אחריו צוואה).

צוות עו"ד מומחים בתביעות ירושה, צוואה וייפוי כוח מתמשך לרשותך

הגנה והתנגדות לקיום צוואה 

כמו כן צוות המשרד עוסק בניהול תביעות הקשורות לירושות וצוואות – הן בהגנה על תוקף הצוואה והן בהתנגדות לקיום הצוואה.
בנוסף עורכי הדין אפרים גלסברג ואיתי גלסברג מוסמכים לערוך ייפוי כוח מתמשך.

צרו עמנו קשר לבחינת המקרה האישי שלכם!

המידע עוזר לך? שתף עם חברים.
צרו עמנו קשר
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לייעוץ מקצועי חייגו 04-8663483